XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2.09.2018
Dodane przez Admin dnia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Uroczystość odpustowa Matki Bożej Pocieszenia
2.09.2018Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową Matki Bożej Pocieszenia. Sumę odpustową odprawi J. Ekscelencja Ks. Bp. Leszek Leszkiewicz z Tarnowa o godz. 11:00. Po sumie procesja maryjna do pięciu ołtarzy wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli MBP do licznego udziału.
Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca koronka szkaplerzna o godz. 16:45 i nieszpory maryjne o godz. 17:30
Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas każdej Mszy Świętej pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
W pierwszy czwartek miesiąca podczas modlitwy różańcowej będziemy prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy rodziny powołanych do modlitwy różańcowej.
W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00.
W sobotę 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Jest to Uroczystość Patronalna naszej diecezji tarnowskiej.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604);
• 5 IX – św. Teresa z Kalkuty;
• 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.