XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.08.2018
Dodane przez Admin dnia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ
26.08.2018Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.
W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czuwanie maryjne rozpocznie się o godz. 17:00
Od czwartku 30 sierpnia rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością Odpustową MBP o godz. 18:00. Triduum wygłosi O. Andrzej Mikołajczyk z Chyżnego.
W przyszłą niedzielę 2 września przeżywać będziemy odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Prosimy o przygotowanie ołtarzy do procesji maryjnej wokół kościoła. Sumę odpustową odprawi Ks. Bp. Leszek Leszkiewicz. Prosimy o asystę do procesji: orkiestrę, strażaków, dzieci do sypania kwiatków, panie do feretronów.

Maryja zajmuje bardzo ważne miejsce w duchowości karmelitańskiej i tego miasta. Wszyscy dostrzegamy w Niej Matkę i Opiekunkę – najpierw Jezusa, a następnie Kościoła. Dlatego zwracamy się do Niej w bólach, smutkach i kłopotach, które nas przytłaczają. Przedkładamy je z nadzieją w sercu, że zaczerpniemy u Maryi otuchę i doznamy wsparcia. Tkwi w tym jakieś wewnętrzne przekonanie wiary, które każe ufnie uciekać się pod Jej macierzyńską opiekę. Jednym z jej podstawowych aspektów jest pocieszenie w najgłębszym znaczeniu tego słowa, czyli takie, które – jak mówił św. Jam Paweł II – przywraca siłę duchowi ludzkiemu, oświeca, pokrzepia i wzmacnia wiarę, a także przekształca je w ufne oddanie się Opatrzności i w radość duchową.
Dzisiaj o godz. 15:00 ks. Jarosław Ciesielski odprawi swoją jubileuszową Mszę św. z racji 25 rocznicy kapłaństwa. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo do św. Charbela i namaszczenie olejem świętego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387);
• 28 VIII – św. Augustyn (354-430);
• 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, męczennik