Odpust św. Józefa - 19 marca 2017

19 marca 2017 r
w Sanktuarium Pani Pocieszenia w Pilźnie

Triduum przed odpustem 16, 17, 18 marca
Msza św. z kazaniem o godz. 18:00.
W piątek 17 marca Triduum o godz. 16:00
ze względu na Gorzkie Żale o godz. 15:00.

Suma odpustowa o godz. 11:00
Przewodniczy ks. Dziekan Franciszek Pacholik

Zapraszają OO. Karmelici

Środa Popielcowa - 1 marca 2017

Środa Popielcowa
1 marca 2017

W Środę Popielcową, w trakcie posypywania głów popiołem, kapłan wypowiada słowa z Pisma Świętego. Ma do wyboru dwa zdania i warto pamiętać, które z nich będzie przeznaczone dla nas w danym roku. Jeśli usłyszymy: "Prochem jesteś i w proch się obrócisz" (Rdz 3,19), uświadamiamy sobie własną słabość, ułomność, przemijanie. A jeśli: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!" (Mk 1,15), przypominamy sobie, ile jeszcze mamy w sobie zła, jaka praca nas czeka. Może zastanawiamy się, co mają wspólnego ze sobą te dwa fragmenty Biblii. Otóż ich wspólnym mianownikiem jest zaufanie Bogu. Tylko w Nim mamy pewność życia,tylko On może nadać sens naszej szarej codzienności. Kto ufa własnym siłom, srodze się zawiedzie. Jeśli uzmysłowimy sobie własną bezradność wobec śmierci i grzechu, jesteśmy na dobrej drodze. Pozostaje do wykonania tylko jeden krok — krok w stronę Boga. Mamy go czynić każdego dnia, nie tylko w tę jedną środę w roku. Popielec to ani nie ósmy sakrament, ani zwyczajna tradycja ojców. To autentyczny znak oddania się Bogu — oddania Mu naszego życia i grzeszności. Znów można zacząć od nowa.

Wielki Post 2017 - Środa Popielcowa

WIELKI POST 2017

Środa Popielcowa

Msze św.: 6:30; 7:30; 9:00; 11:30; 16:00; 18:00

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.

Nabożeństwa Wielkiego Postu 2017

w Sanktuarium Matki Boskiej
Pocieszenia
w Pilźnie

Droga Krzyżowa
w każdy wtorek o godz. 7:00 i piątek o godz. 20:00

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
w piątek o godz. 15:00

Zapraszają OO. Karmelici

Rok 2017 Rokiem św. Brata Alberta

W związku z setną rocznicą śmierci Brata Alberta Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła w diecezjach polskich Rok Świętego Brata Alberta w okresie do 25 grudnia 2016 r do 25 grudnia 2017 r.
Św. Brat Albert zmarł w Krakowie 25 grudnia 1916 roku.
Obchody Roku św. Brata Alberta rozpocznie Msza św. w Katedrze na Wawelu w dniu 25 grudnia 2016 o g. 10-tej pod przewodnictwem Kard. Stanisława Dziwisza.
Odbędzie się też wiele innych wydarzeń - zachęcamy do zajrzenia na stronę Sióstr Albertynek oraz do artykułu na stronie Konferencji Episkopatu Polski.
Tam również można zapoznać się z listem pasterskim biskupów polskich na rok św. Brata Alberta.
Polecamy także przeczytanie wzruszającego opisu ostatnich dni życia Brata Alberta z książki ks. Lewandowskiego umieszczonego na stronie ss. Albertynek.