XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2.07.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2.07.2017Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie
z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.
W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.
W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich. W czwartek zapraszamy do modlitwy różańcowej rodziny powołanych.
Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Msza Święta do Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00. Dzisiaj koronka szkaplerzna o godz. 16:45 i nieszpory maryjne o godz. 17:30.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica;
• 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484).Wygenerowano w sekund: 0.01
336,157 Unikalnych wizyt