XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.06.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
25.06.2017

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

W środę, 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Składka z tego dnia do dyspozycji Ojca św.

W sobotę 1 lipca pierwsza sobota miesiąca, czuwanie maryjne rozpocznie się o godz. 17:00. W niedzielę 2 lipca koronka szkaplerzna o godz. 16:45 i o godz. 17:30 nieszpory maryjne. Będzie to niedziela adoracyjna.

Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

• 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, ojciec i doktor Kościoła.