XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.06.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
18.06.2017

We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo wianków. Jak co roku procesję z naszego kościoła poprzedzi Msza św. o godz. 16:00. W związku z procesją nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Intencja zostanie odprawiona o godz. 16:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, zapraszamy asystę do procesji: dzieci do sypania kwiatów, strażaków, orkiestrę. Procesja przejdzie ulicami: Rynkiem, Grodzką, Węgierską powróci do Kościoła.

W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości Serca Pana Jezusa w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców , aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W niedzielę dzień odpustu w naszej parafii.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.