UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - 15.06.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
15.06.2017

Dzisiejsza uroczystość jest ściśle związana z tym, co działo się w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina. Inicjatorką ustanowienia tego święta była św. Julianna z Cornillon, żyjąca w XIII wieku we Francji. Papież Jan XXII na początku XIV wieku zatwierdził je dla całego Kościoła.

Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ów wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Pana pośród nas pod postacią chleba. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm i starajmy się z tego jak najczęściej korzystać, by jednoczyć się z Chrystusem w drodze do Ojca. Pamiętajmy jednak, aby do stołu Pańskiego nie przystępować niegodnie, w stanie grzechu ciężkiego, gdyż w ten sposób oddalamy się jeszcze bardziej od naszego Boga. I to, co miało nas prowadzić do życia, może stać się przyczyną potępienia. Dlatego został nam dany również sakrament pojednania, który ma przywracać naszą jedność z miłującym i miłosiernym Bogiem. Nie zapomnijmy zatem o tych sakramentach i ich szafarzach, czyli kapłanach. Nie byłoby Eucharystii, gdyby nie było komu jej sprawować. Dzisiaj dziękujmy Panu Bogu także za nich, prosząc o łaski potrzebne do godnego sprawowania posługi, do której zostali wezwani.

Przez cały tydzień, do następnego czwartku, 22 czerwca, będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Codzienną Mszę Świętą wieczorową o godz. 18:00 zakończymy procesją eucharystyczną wokół kościoła i eucharystycznym błogosławieństwem. Prosimy o asystę i dzieci do sypania kwiatów.

W przyszły czwartek w naszym kościele jak co roku zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 16.00 po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta: Rynkiem, Grodzką, Węgierską. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy.