IV NIEDZIELA WIELKANOCY - 7.05.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCY
7.05.2017

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Prosić będziemy codziennie w czasie nabożeństw majowych o godz. 17:30.

Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi ludzie w swych sercach usłyszą głos Bożego wołania: "Pójdź za Mną"! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie.

W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym o godz. 17:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.
W związku z przypadającą na ten rok 100 rocznicą objawień fatimskich, w naszym sanktuarium będzie odprawiane nabożeństwo fatimskie – od maja do października. Każdego 13 miesiąca o godz. 11:00: nabożeństwo różańcowe, Msza św. podczas której będzie rozważanie fatimskie. Na pierwsze takie nabożeństwo zapraszamy już w najbliższą sobotę 13 maja na godz. 11:00.

Wszystkim z serca składamy serdeczne "BÓG ZAPŁAĆ" za złożone ofiary na organy. Zebraliśmy 3 000 zł.

Panu Stanisławowi Jaroszowi dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu, majówki strażackiej 4 maja.