3 MAJA - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 3 MAJA
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI
3.05.2017

W dzisiejszą uroczystość wpatrujemy się w Maryję – Królową Polski, główną patronkę naszej Ojczyzny. W duchu aktu oddania naszych dziadów i ojców i my powierzamy Jej wszystkie trudne osobiste sprawy, problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszego kraju. Nie prosimy o zbytek i dobrobyt, ale o opiekę na naszej drodze do Pana Boga. Modlimy się, aby była to wspólna droga wielu narodów, które nazywają Maryję swoją Królową. Duchowo łączymy się z Jasną Górą, z której króluje nam od tylu wieków. Maryja nigdy nas nie zawiodła, nawet w najtrudniejszych momentach naszej historii. Nie wstydźmy się tego doświadczenia i nie chowajmy go przed światem. Niech inni widzą, jak bardzo kochamy Matkę naszego Pana i naszą Matkę. Bóg przez Nią czyni dla nas wielkie rzeczy.

Dzisiejsza uroczystość ma również wymiar bardzo patriotyczny. Jest to bowiem kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy właśnie Maryi – Królowej, trudne budowanie demokracji i ładu społecznego w naszej Ojczyźnie. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków, zwłaszcza tych, którzy nie radzą sobie z często bezwzględną codziennością. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

Bardzo gorąco zachęcamy do codziennego gromadzenia się wokół ołtarza na Eucharystii. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30. O ileż łatwiej kroczyć po drogach wiary razem z Maryją. Ona zwraca swe miłosierne oczy ku naszym troskom, strapieniom, wyprasza łaskę rozwiązania trudnych spraw. Spróbujmy, jak św. Jan Paweł II, wielki "maryjny" papież Polak, zawierzyć Jej całe swoje życie i nie tylko w maju, ale każdego dnia powtarzać: Totus Tuus!

W pierwszy piątek miesiąca Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00
W sobotę czuwanie maryjne rozpocznie się o godz. 17:00 i będzie połączone z nabożeństwem majowym.