III NIEDZIELA WIELKANOCY - 30.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCY
30.04.2017

Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Nie zapominajmy, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powracania, jest Boże miłosierdzie. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.

Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

Jutro w poniedziałek 1 maja rozpoczyna się nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Msza św. wieczorowa od 1 maja do października w niedzielę i dni powszednie na prośbę wiernych pozostaje o godz. 18:00. Intencje z godz. 19:00 będą odprawiane o godz. 18:00.
Nabożeństwo majowe odprawiane będzie codziennie o godz. 17:30.

Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia.

W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie świąteczny

4 maja w dzień św. Floriana zapraszamy na Mszę św. na godz. 18:00 wszystkich strażaków z rodzinami.

5 maja czcimy św. Anioła sycylijskiego. Poświęcenie wierzbiny po każdej Mszy św.

W sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku miesiąca, do modlitwy różańcowej w intencji powołań zapraszamy rodziny powołanych.
W pierwszy piątek Msza św. ku Najśw. Serca Jezusowego o godz. 7:30 i 18:00. W sobotę czuwanie maryjne będzie połączone z nabożeństwem majowym, rozpocznie się o godz. 17:00. W niedzielę koronka szkaplerzna połączona będzie z nabożeństwem majowym o godz. 17:00.

• 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii,
• 4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków.