II NIEDZIELA WIELKANOCY - 23.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
23.04.2017

Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: "Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!"

Jutro 24 kwietnia w naszym kościele zakończy się peregrynacja Ikony Matki Bożej Częstochowskiej po klasztorach męskich w diecezji tarnowskiej. O godz. 11:30 ks. Bp. Stanisław Salaterski odprawi Mszę św. koncelebrowaną przez kapłanów zakonnych diecezji. Wszystkich serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji naszej wspólnoty! Po Mszy św. obraz zostanie przekazany diecezji rzeszowskiej.

We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty, jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

Przyszła niedziela z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

Informujemy, że zakupiliśmy nowe organy do naszego kościoła. Stare organy się zużyły. Ich remont przekracza nasze możliwości, dlatego byliśmy zmuszeni zakupić nowe. Prosimy o ofiary na ten cel. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów z tym związanych. Zapewnie jedna składka nie wystarczy. Po mszy św. będzie krótka prezentacja organów. Pan organista zagra dwa utwory organowe. Prosimy o pozostanie przez chwilę w kościele. Wszystkim ofiarodawcom składamy już dziś serdeczne "Bóg zapłać"!