PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY
17.04.2017

Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.

Liturgia najbliższych dni zaprasza nas na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem, przynagla nas do związania z Nim całej swojej egzystencji, do odkrycia w Nim najgłębszej prawdy o nas samych
i o naszej misji głoszenia Jego królestwa. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą paschalną Ofiarą Chrystusa.

Korzystając z okazji, już dziś serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Podziękowanie składamy służbie liturgicznej ołtarza, panu organiście, orkiestrze, ofiarodawcą na kwiaty do kaplicy adoracji i Bożego grobu, asyście procesyjnej, florystykom, panom którzy urządzili grób pański i ciemnicę. Wszystkim wyrażamy nasza wdzięczność i podziękowanie.

Przyszła niedziela, przypadająca 23 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela biała, z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: "Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego." W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże.