V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 2.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
2.04.2017

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Droga Krzyżowa we wtorek o godz. 7:00 i piątek o godz. 20:00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w piątek o godz. 15:00.

Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić o potrzebne dla nas łaski.
Również dzisiaj koronka szkaplerzna o godz. 14:45, nieszpory maryjne o godz. 15:30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa i prosili o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy do modlitwy różańcowej rodziny powołanych. W piątek Msza św. wynagradzająca Sercu Jezusa o godz. 7:30 i 16:00.

Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Błogosławieństwo palm na rozpoczęcie każdej mszy św.
W przyszłą niedzielę przejdziemy ulicami naszego miasta rozważając Drogę Krzyżową. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19:00.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału. Prosimy strażaków do niesienia krzyża.