IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26.03.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
26.03.2017

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czuwanie maryjne rozpocznie się o godz. 17.00. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi.

Nabożeństwa Drogi krzyżowej we wtorki o godz. 7:00 i piątki o godz. 20:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w piątki o godz. 15:00.

Jak co roku w Niedzielę Palmową 9 kwietnia o godz. 19:00 wyruszymy z nabożeństwem Drogi Krzyżowej na ulice naszego miasta. Droga krzyżowa przejdzie ulicami: Karmelicką, Węgierską, Grodzką i Rynkiem wróci do kościoła. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.

Msza św. w intencji ofiarodawców na kwiaty do Grobu Bożego z ulic: Spółdzielcza, Grywałdzka, Zielona, Kraszewskiego będzie 29 maja o godz. 7:30. Składamy serdecznie "Bóg zapłać" ofiarodawcom!