II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12.03.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
12.03.2017

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich.

W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

Droga Krzyżowa w naszym kościele we wtorki o godz. 7:00 i piątki o godz. 20:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w piątek o godz. 15:00.

Od czwartku rozpoczynamy Triduum przed uroczystością odpustową św. Józefa. Codziennie Msza św. z kazaniem o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do udziału. Przez wstawiennictwo św. Józefa modlić się będziemy szczególnie za mężów i ojców z naszej wspólnoty o to, aby godnie wypełniali swoje powołanie. Wokół nas jest tyle codziennych trudności, kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia; tylu ojców, mężów opuszcza swoje rodziny i daleko od domu poszukuje dla nich chleba. Warto zwracać się o pomoc do św. Józefa, zwłaszcza w tych dniach szczególnie jemu poświęconych. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Zbawiciela. Jego wstawiennictwu polecać będziemy również wszystkich cierpiących i konających.

W przyszłą niedzielę 19 marca przeżywać będziemy odpust św. Józefa Oblubieńca NMP. Suma odpustowa o godz. 11:00. Celebruje ks. Dziekan Franciszek Pacholik. Prosimy o asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatków.