VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.02.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
26.02.2017

W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 6:30; 7:30; 9:00; 11:30; 16:00 i 18:00 Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w każdy piątek o godz. 15:00.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele we wtorki o godz. 7:00 i w piątki o godz. 20:00.
Zachęcamy do uczestniczenia.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W pierwszą sobotę czuwanie maryjne rozpocznie się o godz. 17:00.

W przyszłą niedzielę 5 marca przed kościołem będzie zbiórka do puszki na budowę Kościoła na Ukrainie. Postarajmy się wspomóc to wielkie dzieło.

W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

- w sobotę 4 marca - św. Kazimierza.