V NIEDZIELA ZWYKŁA - 5.02.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
5.02.2017

Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

Dzisiaj koronka szkaplerzna o godz. 14:45 i nieszpory maryjne o godz. 15:30.

W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Msza Św. w intencji chorych z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych w naszym kościele o godz. 10:00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, osobom starszym w dotarciu do naszej świątyni.

W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

- w poniedziałek 6 lutego - św. Pawła Mikę i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu;
- w piątek 10 lutego - św. Scholastykę, dziewicę, siostrę św. Benedykta.