I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10.03.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
10.03.2019W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni we wtorki o godz. 7:00 i w piątki o godz. 20:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w piątki o godz. 15:00.
Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając mękę Chrystusa przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej.
W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą.
W sobotę 16 marca, rozpocznie się Triduum przed uroczystością św. Józefa. Uroczystościom będzie przewodniczył O. Tadeusz Popiela, przeor naszego klasztoru w Gdańsku. O godz. 18:00 – Msza św. z kazaniem. Przed Mszą Świętą, o godz. 17:30 modlitwa różańcowa, odmówiona zostanie litania do św. Józefa.


Już dziś zapraszamy na odpust św. Józefa we wtorek 19 marca. Suma odpustowa o godz. 11:00.
Za tydzień 17 marca jest niedzielą Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji przed kościołem.Wygenerowano w sekund: 0.00
382,124 Unikalnych wizyt