XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
16.09.2018

Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 17:30.

W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież we wtorek w święto św. Stanisława Kostki do wspólnej modlitwy w dniu ich patrona, na Mszę Świętą o godz. 18:00.

Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszki na katolicki Uniwersytet JPII w Krakowie i Tarnowie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest szczególną formą spotkania z Chrystusem eucharystycznym. Ojciec św. Jan Paweł II w encyklice Ecclesia de Eucharistia, pisał "Pięknie jest zatrzymać się z Nim i jak umiłowany Uczeń oprzeć głowę na Jego piersi, poczuć dotknięcie nieskończoną miłością Jego Serca…" Serdecznie zachęcamy i zapraszamy!

Najbliższą okazją do modlitwy, adoracyjnej, przemyśleń i głębokiej rozmowy z Bogiem jest adoracja w naszym kościele. Grupa modlitewna działająca przy naszym sanktuarium zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy na godz. 18:30.

Zbiórka Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00. Prosimy o nowych kandydatów na ministrantów. Ministranci też są wspólnotą, którą cechują wspólne pasje, a wśród nich liturgika.

Na nowennę do M. B. Pocieszenia zapraszamy w poniedziałki o 7:30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży;
• 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.