XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
9.09.2018

Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości odpustowej MBP wyrażamy serdeczne podziękowanie. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim darczyńcom. Bardzo serdecznie dziękujemy: orkiestrze, budowniczym ołtarzy, służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiaty, paniom niosącym feretrony, panom niosącym baldachim. Każdemu z was za waszą obecność, modlitwę i dobre świadectwo składamy serdeczne "Bóg zapłać".

Przypominamy wszystkim uczęszczającym do naszej świątyni, że codziennie od godz. 8:00 do 11:30 trwa adoracja Pana Jezusa Eucharystycznego. Pilną potrzebą naszych czasów jest ożywienie pobożności eucharystycznej. Potwierdzeniem tego jest nie tylko mniejszy udział wiernych w niedzielnej Mszy świętej, ale także zanikający zwyczaj prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Świadczy to o słabości czy kryzysie wiary, która nie jest w stanie wyrazić się na zewnątrz i na trwałe wpisać w rytm chrześcijańskiego życia. Jeśli wierzymy, że Eucharystia zespala nas z Chrystusem i napełnia Jego życiem, musimy bardziej docenić adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy więc do adoracji Najśw. Sakramentu.
Jeśli chcesz wiedzieć, co warte jest twoje życie, zobacz, jakie miejsce zajmuje w nim uwielbienie Jezusa w Eucharystii.

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego;
• 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.