XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Uroczystość odpustowa Matki Bożej Pocieszenia
2.09.2018

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową Matki Bożej Pocieszenia. Sumę odpustową odprawi J. Ekscelencja Ks. Bp. Leszek Leszkiewicz z Tarnowa o godz. 11:00. Po sumie procesja maryjna do pięciu ołtarzy wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli MBP do licznego udziału.
Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca koronka szkaplerzna o godz. 16:45 i nieszpory maryjne o godz. 17:30

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas każdej Mszy Świętej pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

W pierwszy czwartek miesiąca podczas modlitwy różańcowej będziemy prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy rodziny powołanych do modlitwy różańcowej.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00.

W sobotę 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Jest to Uroczystość Patronalna naszej diecezji tarnowskiej.

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604);
• 5 IX – św. Teresa z Kalkuty;
• 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.