XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 8.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
8.07.2018Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.
Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.
W czwartek 12 lipca rozpoczniemy Triduum przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Codziennie przez kolejne trzy dni o godz. 17:30 - Nieszpory szkaplerzne a o godz. 18:00 msza św. z kazaniem. Triduum poprowadzi o. Wiesław Strzelecki z Krakowa. Zachęcamy do uczestniczenia w uroczystościach, szczególnie tych którzy są przyodziani szkaplerzem świętym. Jest to największe święto całej rodziny karmelitańskiej. Szkaplerz św. jest dla nas nieustannym przypomnieniem, że jesteśmy na tej ziemi tylko pielgrzymami oraz, że będziemy musieli kiedyś przejść przez bramę śmierci, a przede wszystkim zaś o tym, iż mamy przed sobą przepiękną perspektywę wiecznego szczęścia. Poprzez szkaplerz św. Maryja kieruje nasza uwagę na wieczność. Przeżywana w tym roku 100 rocznica niepodległości Polski jest dobrą okazją do przyjrzenia się na tym tle chrześcijaństwa w Polsce rozwoju pobożności i duchowości szkaplerznej w naszej Ojczyźnie.


W przyszłą niedzielę 15 lipca obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej.
Suma odpustowa o godz. 11:00.
Prosimy o asystę do procesji.
Po każdej Mszy św. będzie można przyjąć szkaplerz święty.
Szkaplerz można nabyć w zakrystii.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy;
• 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik;
• 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy pustelnicy.Wygenerowano w sekund: 0.01
363,037 Unikalnych wizyt