I NIEDZIELA ADWENTU - 3.12.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
3.12.2017

Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: "Duch, który umacnia miłość...". W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym", a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

Roraty w naszym kościele odprawiane będą codziennie o godz. 6:30. Przed roratami o godz. 6:10 śpiewamy Godzinki do NMP.

Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Jest to święto patronalne górników. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o nowe powołania i za powołanych. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 18:30 w tej intencji rodziny powołanych.

W piątek 8 grudnia czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Msze św. będą o godz. 6:30; 7:30; 9:00; 11:30 i 18:00.

W przyszłą niedzielę 10 grudnia dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek przed kościołem na Fundusz Kościołowi na Wschodzie.

Dzisiaj koronka szkaplerzna o godz. 14:45 i nieszpory maryjne o godz. 15:30.

Świece Wigilijne są do nabycia w zakrystii.

Bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom ze Słotowej za dary natury na rzecz naszego klasztoru. Msza św. w intencji darczyńców ze Słotowej zostanie odprawiona 9 grudnia o godz. 6:30.

• 4 XII – św. Barbara, patronka górników;
• 6 XII – św. Mikołaj, biskup;
• 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy;