XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.11.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
19.11.2017

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tegorocznego, pierwszego Światowego Dnia Ubogich (ŚDU) są słowa przewodnie papieskiego Orędzia na ten dzień: "Nie miłujmy słowem, ale czynem". Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. To liturgiczne wspomnienie jest okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej.

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter;
• 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica;
• 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy.